Bácsvíz - Víz- és Csatornaszolgáltató Zrt.
Az 1950-ben alapított Észak-Bács-Kiskun Megyei Vízmű Vállalat 1991. december 31-én alakult át – az országban elsőként – víziközmű szolgáltató gazdasági társasággá.Alapszolgáltatásaink a vízszolgáltatás és csatornaszolgáltatás, melyek mellett kiegészítő szolgáltatásokkal (vízminőség-ellenőrzéssel, vízmérő- és szivattyújavítással, vízhálózat-vizsgálattal, csatornahálózat-vizsgálattal, térinformatikai adatszolgáltatással, műszaki tervezéssel, mélyépítéssel, szállítással és gépjármű-javítással, kertészeti tevékenységgel, komposzt értékesítéssel) is állunk fogyasztóink és partnereink rendelkezésére.
A BÁCSVÍZ Zrt. napjainkra az ország 10 legnagyobb víziközmű-üzemeltetőinek egyike, alkalmazotti létszáma megközelíti a 600 főt, árbevétele 2022-ben meghaladta a 10 milliárd Ft-ot. A Társaság elsődleges prioritásai között szerepel a szolgáltatás biztonsága, minősége, a környezet védelme, a rendelkezésre álló víziközmű-vagyon értékének megőrzése, folyamatos fejlesztése – fogyasztóink és tulajdonosaink elégedettsége mellett.
Cégünk kiváló kapcsolatokat ápol a szakmai szervezetekkel, meghatározó tagja a Magyar Víziközmű Szövetségnek (MaVíz), amely a magyarországi víziközmű-szolgáltatók érdekképviseleti szerve. Munkatársaink tevékenyen részt vesznek a Szövetség szakmai bizottságainak és munkacsoportjainak és Elnökségének munkájában.CSATORNASZOLGÁLTATÁS BEMUTATÁSA
Csatornaszolgáltatási tevékenységünk kiterjed a lakossági és ipari szennyvíz összegyűjtésére, elvezetésére, a szennyvíztisztító telepen történő befogadására, mechanikai és biológiai tisztítására, majd ezt követően a tisztított szennyvíz kibocsátására, a keletkező szennyvíziszapok hasznosítására, valamint Kecskeméten a csapadékvíz elvezetésére.
40 SZENNYVÍZCSATORNA-HÁLÓZATTAL ELLÁTOTT TELEPÜLÉS
28 SZENNYVÍZ-TISZTÍTÓMŰ ÜZEMELTETÉSE
Az összegyűjtött szennyvizet kezeljük a tisztítóművekben, melyek mechanikai és biológiai tisztítási fokozattal rendelkeznek. Néhány szennyvíztisztító telepünkön III. fokozatú tisztítás (nitrogén és foszfor eltávolítása) is zajlik. Kecskeméten és Kiskunfélegyházán a visszamaradó szennyvíziszapot rothasztással stabilizáljuk, és az így keletkező biogázt gázmotorokban elégetve villamos- és hőenergia termelésre hasznosítjuk.
A kecskeméti komposztáló üzemünkben a szennyvíziszapot tovább hasznosítjuk, a komposztálás révén nyert terméket (komposztot) értékesítjük.