Első Nemzetközi környezetipari, hulladék-, vízgazdálkodási és fenntarthatósági rendezvény

Geonardo, a CEE2ACT koordinátora, a Magyar Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége (KSZGYSZ) meghívására részt vett az ENVIRONTEC powered by ÖKOINDUSTRIA rendezvényen, amelyet 2024. október 1-3. között rendeztek meg a Hungexpo Budapesti Kongresszusi és Kiállítási Központban.
Első Nemzetközi környezetipari, hulladék-, vízgazdálkodási és fenntarthatósági rendezvény

Ebben az évben debütált HUNGEXPO és a KSZGYSZ szervezésében az ENVIRONTEC kezdeményezés, egy nemzetközi környezetvédelmi kiállítás formájában. A rendezvény célja, hogy bemutassa a magyar és nemzetközi innovációkat és hatékony megoldásokat a környezetvédelmi szektorban, valamint elősegítse az új üzleti kapcsolatok és együttműködések kialakulását. Teret biztosított a fejlesztők számára kulcsfontosságú uniós szabályozásokkal (taxonómia, ESG, ESRS, CSRD) kapcsolatos megbeszéléseknek. 

Az első nap megnyitó ünnepséget Dr. Raisz Anikó kezdte, a környezetvédelemért és fenntartható gazdaságért felelős államtitkár. Magyarország környezetvédelmi politikájáról és fenntartható gazdasági stratégiáiról beszélt, hangsúlyozva a környezetvédelmi szempontok nemzeti szintű gazdasági tervezésbe való integrálásának fontosságát. 

Kőrösi Csaba, a Kék Bolygó Alapítvány stratégiai igazgatója a víz fenntarthatóságával és az innovatív vízgazdálkodási megoldások kritikus szükségességét hangsúlyozta a környezet hosszú távú egészségének biztosítása érdekében. 

Őexcellenciája, Szepesi Yvette, Hollandia helyettes nagykövete díszvendégként vett részt az eseményen, és a holland környezetvédelmi technológiai innovációkról és azok magyarországi alkalmazásáról beszélt. 

 A Dr. Botos Barbara, az Energiaügyi Minisztérium klímaügyi nagykövete által moderált panelbeszélgetés során számos kulcsfontosságú témát érintettek. A vízgazdálkodás, a takarékosság és a hatékony felhasználás mellett a hulladékgazdálkodás - különösen a körforgásos gazdaság keretein belül - kiemelt figyelmet kapott. Ezen kívül a résztvevők továbbá az éghajlatváltozás mérsékléséről, a fenntartható városokról és a legújabb uniós szabályozásokról is eszmét cseréltek. 

A harmadik napon a Geonardo részt vett az Nemzetközi Szilárd Hulladék Szövetség (ISWA) szakmai partnerként szervezett konferenciáján. Az ISWA fenntartható hulladékgazdálkodási gyakorlatokat fejleszt és támogat világszerte. Az ENVIRONTEC-en keresztül az ISWA célja, hogy platformot teremtsen a szakemberek és a politikai döntéshozók számára a kapcsolatteremtéshez és az együttműködéshez. 

A konferencia a körforgásos gazdaságra, annak fejlesztésére, a terület finanszírozására és az európai Green Deal-re összpontosított, nagy hangsúlyt fektetve a környezetszennyezéssel kapcsolatos kérdésekre. A konferencia olyan globális trendeket és regionális kihívásokat vizsgált, mint a hulladékgazdálkodás és a “szennyező fizet” elv. 

Köszöntőt mondott James Law, az ISWA elnöke, aki világszerte a fenntartható hulladékgazdálkodási gyakorlatok egyik legfontosabb szószólója. Emellett az SCS Engineers alelnöke és nemzeti geotechnika szakértője. Ez kiváló alkalmat biztosított a Mr. Law-val való találkozásra, mivel ő és a CEE2ACT koordinátora Maria Beatriz Rosell már 2012-ben megismerkedtek, amikor mindketten előadást tartottak az ISWA Konferencián Firenzében abban az évben. 

A CEE2ACT koordinátor találkozott Hankó Gergellyel, a KSZGYSZ elnökével is, és beszélt Hankó úr kollégáival a 2024-es és 2025-ös CEE2ACT tevékenységekről; a KSZGYSZ a Magyar Bioeconomy Fórum egyik tagja. 

Posted on

Read more news

A This is Bioeconomy! Nemzetközi Design Díj eredményhirdetése és kiállítása március 26-án zajlott a MOME-n, és izgalmas betekintést nyújtott a fenntartható design és a bioeconomy jövőjébe. Az esemény, amely az Engage4BIO projekt keretében valósult meg, különleges alkalomként szolgált a fenntartható innovációk és a design szerepének bemutatására a bioeconomyban.
Tovább


A Geonardo Kft. szervezésében 2025. április 17-én került sor a harmadik CEE2ACT Workshopra, ismét a budapesti Európa Pontban. A rendezvényen különböző szektorok képviselői vettek részt, többek között akadémiai intézmények, kormányzati szervek, kis- és középvállalkozások, civil szervezetek, valamint kutatási és innovációs központok.

Tovább
A BIOECO-UP projekt célja, hogy Közép-Kelet-Európában növelje a körforgásos biomassza-alapú gazdaság jelenlétét új értékláncok kialakításával és a fogyasztói magatartás, valamint a szakpolitika befolyásolásával. 
Tovább