FGSZ Zrt. piaci igényfelmérése a biometán betáplálási és fogyasztási igényekre

Az FGSZ Zrt. piaci igényfelmérést indított a biometán betáplálási és fogyasztási igényekre vonatkozóan. Annak érdekében, hogy realisztikus képet alkothassanak és ennek megfelelően fejleszthessék a hazai biometán infrastruktúrát, egy nem kötelező piaci igényfelmérést indítottak.

FGSZ Zrt. piaci igényfelmérése a biometán betáplálási és fogyasztási igényekre

A felmérés nemcsak arra ad lehetőséget, hogy a piaci szereplők benyújtsák meglévő vagy jövőbeli igényeiket a magyarországi földgázrendszerre vonatkozóan, mind a nagynyomású, mind az elosztói hálózat tekintetében, hanem arra is, hogy a fogyasztók jelezzék közvetlen biometán, valamint származási garancia (GO) vagy egyéb tanúsítvány (ISCC) vásárlási igényeiket.

Ösztönzünk minden érintett piaci szereplőt, hogy vegyen részt és ossza meg igényeit 2024. október 10-ig az alábbi linken:  Nem kötelező érvényű biometán kapacitásigény-felmérés (office.com)

Legkésőbb 2024. november 10-ig az FGSZ Zrt. közzéteszi az összesített eredményeket. A piaci igények alakíthatják az FGSZ Zrt. dekarbonizációs céljaival összhangban lévő infrastruktúra fejlesztési szándékait.

A felmérés kizárólag tájékoztató jellegű, sem a válaszadót, sem az FGSZ Zrt.-t nem kötelezi jövőbeni teljesítésre.

Posted on

Read more news

A This is Bioeconomy! Nemzetközi Design Díj eredményhirdetése és kiállítása március 26-án zajlott a MOME-n, és izgalmas betekintést nyújtott a fenntartható design és a bioeconomy jövőjébe. Az esemény, amely az Engage4BIO projekt keretében valósult meg, különleges alkalomként szolgált a fenntartható innovációk és a design szerepének bemutatására a bioeconomyban.
Tovább


A Geonardo Kft. szervezésében 2025. április 17-én került sor a harmadik CEE2ACT Workshopra, ismét a budapesti Európa Pontban. A rendezvényen különböző szektorok képviselői vettek részt, többek között akadémiai intézmények, kormányzati szervek, kis- és középvállalkozások, civil szervezetek, valamint kutatási és innovációs központok.

Tovább
A BIOECO-UP projekt célja, hogy Közép-Kelet-Európában növelje a körforgásos biomassza-alapú gazdaság jelenlétét új értékláncok kialakításával és a fogyasztói magatartás, valamint a szakpolitika befolyásolásával. 
Tovább